Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Шаровечківська громада» (код ЄДРПОУ: 04403918) був реорганізований і увійшов до складу Хмельницької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
Шаровечківська громада

припинила діяльність, увійшла до складу Хмельницької громади

Історична довідка

 

Історичні довідка
Шаровечківської сільської ради
Хмельницького району Хмельницької області

Центральний населений пункт - село Шаровечка,  розташований в центрі Хмельницького  району, на правому березі річки Плоска, що впадає в Південний Буг, в 2-х кілометрах від районного центру, який є одночасно і обласним центром.

Відстань до шосейної дороги складає  - 1 кілометр. По землях Шаровечківської сільської ради проходить Південно-західна залізниця в напрямку на Кам’янець-Подільський. Найближча залізнична станція – станція Гречани. Відстань до неї складає – 3 кілометри.

Територією сіл Шаровечка та Мацьківці протікає річка Плоска, довжина якої складає 28 км, площа басейну річки – 126 кв.км. Має заболочену долину у верхів’ї, розгалужену мережу балок.

Населений пункт - село Шаровечка ареною битв не був, а також не був зруйнований іноземними загарбниками.
/ книга «Історія міст і сіл Хмельницької області» стор. 575/.

У 1932 році телефонізовано село Шаровечка, проведена магістраль повідомлення до села Шаровечка. Поставлена радіоустановка.
/Хмельницький державний обласний архів, фонд – 323, опис- 1, № 35, ст. 71,72/.

Репресії в селі Шаровечка відбувалися на початку 30-х років, всього було репресовано 143 чоловіка,  із них  вислано в Полтавську область і в Казахстан більше 20 сімей.

В період голодомору 1932-1933 років від голоду померло 106 чоловік.

В 1939 році було побудовано Шаровечківську середню школу.

Будівля збереглася, і на протязі 2008-2010 років реконструйована.

18 грудня 1956 року було завершено електрифікацію сіл Шаровечка та Мацьківці.

В 1977 році в селі Шаровечка почалось будівництво дороги з твердим покриттям до центру села Шаровечка. А з 1978 року продовжилось будівництво дороги з твердим покриттям через с.Шаровечка та с.Мацьківці.

На протязі 2007- 2008 рр. телефонізовано села Шаровечка та Мацьківці. В селі Шаровечка встановлено нову цифрову АТС.

Станом на 01.01.2011 року кількість абонентів складала  -  526.

В період 2013-2017 рр. капітально відремонтована центральна дорога між селами Шаровечка та Мацьківці. В першому півріччі 2018 року проведено реконструкцію вуличного  освітлення в селах Шаровечка та Мацьківці.

З  1944 року збереглася інформація про те що утворено Шаровечківську сільську Раду робітничих, селянських і червоноармійських депутатів Проскурівського повіту Подільської губернії.

В 1950 році штат виконкому Шаровечківської сільської Ради депутатів трудящих складався з таких працівників: голова виконкому, секретар, рахівник-касир, бухгалтер.

До середини 50-х років сільська Рада за власним розсудом утворювала постійні комісії, виходячи з місцевих умов, чисельності депутатів і обсягу господарської і соціально-культурної діяльності.

На ознаменування 300-річчя возз’єднання України з Росією, на честь видатного державного діяча і полководця Богдана Хмельницького Указом Президії Верховної Ради УРСР від 16.01.1954р. м. Проскурів перейменовано в м. Хмельницький, а Кам’янець – Подільську область - в Хмельницьку і сільська Рада стала іменуватись Шаровечківська сільська Рада депутатів трудящих Ружичнянського району Хмельницької області.

У відповідності з постановою грудневого Пленуму ЦК КПУ (1962р.) про завдання комуністичної партії України про виконання рішень листопадового Пленуму ЦК КПРС «Про розвиток СРСР і перебудови партійного керівництва народним господарством» Президія Верховної Ради УРСР 30 грудня 1962 року видала Указ про укрупнення сільських районів УРСР. Згідно з вищезгаданим Указом в Хмельницькій області сформовано 10 районів. Ружичнянський район був ліквідований і Шаровечківська сільська Рада увійшла  в склад  Красилівського району і стала іменуватися Шаровечківська сільська Рада депутатів трудящих Красилівського  району Хмельницької області.

Указом Президії Верховної Ради УРСР від 4.01.1965р. і в зв’язку з внесенням змін в адміністративне районування УРСР створено Хмельницький район (центр м. Хмельницький) Хмельницької області. До складу Хмельницького району ввійшли села 5-ти районів, в т.ч. і Красилівського району Шаровечківська  сільська Рада стала іменуватися – Шаровечківська сільська Рада депутатів трудящих Хмельницького  району Хмельницької області.

Конституція України 1977 року розширила права Ради, змінила її назву. Нова назва сільської Ради – виконавчий комітет Шаровечківської сільської Ради народних депутатів Хмельницького району Хмельницької області. Рада організовує виконання законів і постанов вищих органів і своїх рішень. Основною формою діяльності  Ради є сесія. Виконавчий комітет Ради – виконавчий і розпорядчий орган, який підзвітний Раді. Це колегіальний орган державного управління, який здійснює щоденне керівництво всім громадським і культурним будівництвом на своїй території.

В 1998 році Шаровечківську сільську Раду депутатів трудящих було перейменовано в Шаровечківську сільську раду Хмельницького району Хмельницької області. Сільським головою на той час було обрано Паюка Болеслава Казимировича (1998-2002 рр).

Штат виконавчого комітету складався з 5,5 одиниць: голова виконкому, секретар, бухгалтер, рахівник - касир, землевпорядник, 0,5 - техпрацівник.

В 2002 році сільським головою обрано Загарука Євгена Васильовича.  Штат виконавчого комітету складається з 4,5 одиниць: голова виконкому, секретар, бухгалтер, рахівник – касир, 0,5- техпрацівник.     

З 01.06.2012 року штат виконавчого комітету складається з 5,5 одиниць: голова виконкому, секретар, бухгалтер, землевпорядник, діловод, 0,5 - техпрацівник. 15 листопада 2015 року сільським головою обрано Бондара Болеслава Йосиповича, штат виконавчого комітету складається з 6,5 одиниць: голова виконкому, секретар, бухгалтер, землевпорядник,  державний реєстратор, діловод, 0,5 - техпрацівник.

29 квітня 2018 року відбулися перші місцеві вибори Шаровечківського сільського голови та депутатів Шаровечківської об’єднаної територіальної громади. До складу Шаровечківської ОТГ увійшли села Малашівці та Волиця Малашовецька сільська рада.  Сільський головою Шаровечківської ОТГ обрано Бондара Болеслава Йосиповича.

Веб-сайти для громад України - GROMADA.ORG.UA Веб-сайти для районних державних адміністрацій України - RDA.ORG.UA Веб-сайти для районних рад України - RAYRADA.ORG.UA Веб-сайти для відділів освіти та освітніх закладів - OSV.ORG.UA Розробка офіційних сайтів державним організаціям


офіційні сайти «під ключ»
для органів державної влади

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано